Neliels ieskats Latvijas čempionāta ūdensmotocikliem pirmā posma norises vietā Gulbenē.

Autors: Udensmocis Administrācija
Thursday, 6. March 2014, 08:22
 

Neliels ieskats Latvijas čempionāta ūdensmotocikliem pirmā posma norises vietā Gulbenē.

Sveicieni visiem no Gulbenes novada!

Šogad Latvijas čempionāta ūdensmotocikliem pirmais posms 31. maijā norisināsies Stāmerienā. Aicinām visus dalībniekus un atbalstītājus uz Gulbenes novada gleznaino Stāmerienas pagastu. Sacensību norises vieta paredzēta Ludza ezerā un tā krastā esošajā atpūtas kompleksā „Vonadziņi”.                                               

Cerams, ka 31. maija diena būs vasarīgi silta un dos iespēju ikvienam izbaudīt sacensības un pirms vai pēc posma aplūkot ko vairāk Stāmerienā un pagastā. Lai labāk sagatavotos braucienam uz Stāmerienu iesakām dažas vietas, kuras būtu apmeklēšanas vērtas, un arī ieskatu netālu esošajās naktsmītnēs.                 Iesakām apmeklēt Stāmerienas muižu un pils parka vēstures taku. Stāmerienas muižas vēsturē ir daudz un interesantu notikumu, viens no tiem ir tāds, ka 20.gs. 30. gados tajā kādu laiku ir dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampeduza, savukārt par citiem stāstiem var uzzināt sazinoties ar Stāmerienas gidu pa tel. 29178536, lai dotos ekskursijā. Turpat netālu atrodas skaistā un graciozā Stāmerienas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca, kuras torņos saulainā dienā skaisti mirdz kristāli.         

Stāmerienas stacijā katru dienu redzams Gulbene – Alūksne Bānītis, vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Baltijas valstīs, ļaujot doties uz Gulbeni vai Alūksni.  Stāmerienā Bānītis apstājas četras reizes katru dienu, pēcpusdienā plkst. 13:26 ceļā uz Alūksni, pēc tam plkst. 16:22 pa ceļam uz Gulbeni. Savukārt vakarā plkst. 18:26 ceļā uz Alūksni un plkst. 20:52 atpakaļceļā uz Gulbeni.                                   

Noteikti redzēsiet, ka Stāmerienas pagasta burvību veido arī tās ezeri, pie baznīcas un muižas atrodas skaistais Stāmerienas ezers, pavisam netālu ir Pogas ezers un nedaudz tālāk Ludza ezers.                               

Tāpat Stāmerienas pagastā iespējams viesoties vairākās saimniecībās, kuras piedāvā interesanti pavadīt brīvo laiku ,  piemēram, saimniecībā „Pilssēta” iespējama zirgu apskate un izjādes zirga mugurā un pajūgā. Arī saimniecība „Dzelzavieši” aicina ciemos un piedāvā aplūkot saimniecību, senlietu ekspozīciju, un arī pārgājienus un izjādes zirga mugurā. Savukārt saimniecība „Birzpes - 2” ļauj izbaudīt lauku labumus un līdzdarboties maizes cepšanā brīvā dabā.                                                                

Nakšņošanai iespējams izvēlēties starp vairākiem atpūtas kompleksiem un lauku mājām, kuras izvietojušās Stāmerienas ezeru krastos. Ludza ezera krastā ir iespēja nakšņot „Vonadziņos” pavisam netālu atrodas cits atpūtas komplekss „Zušu nams”. Savukārt Stāmerienas ezera krastā var nakšņot lauku mājās „Kaijas” vai „Podnieki”. Pogas ezera krastā nakšņošana iespējama atpūtas kompleksā „Sonāte” vai „Ziedugravas”.

Vairāk info par apskates ojektiem, saimniecībām, aktīvo atpūtu un naktsmītnēm pieejama http://www.gulbene.lv/tourism

Vairāk info par sacensību norises vietu var atrast: www.vonadzini.lv

Saite uz bildēm par apskatāmajiem tūrisma un apskates objektiem ceļā uz sacensībām šeit:

http://udensmocis.lv/foto-galerijas/informacija-par-latvijas-cempionata-udensmotocikliem-pirmo-posmu

Lai veiksmīga gatavošanās startiem un uz tikšanos Stāmerienā!

 

Reklāma

 
 

www.udensmocis.lv administrē Latvijas Ūdensmoticklu sporta asociācija andris.poznaks@umaracing.lv

Ja Tev ir jautājumi, priekšlikumi vai vēlēšanās piedalīties ūdens motociklu sacensībās, raksti vai zvani +37129275073

Lapa izstrādāta: mediacloud.lv